8 Haziran 2011 Çarşamba
                                           

HARİLOT


Kişiler:
Kırmızı haribo: Kral
Turuncu Haribo: Kraliçe
Yeşil Haribo : Striptizci
Kahverengi Haribo :Büyücü( yeşil ve kırmızının çocuğu)
Sarı Haribo: Hizmetkarlar

Beyaz Haribo: Ender bulunan bilge büyücü


Bundan Zilyonlarca yıl önce asıl atalarımız olan Haribolar varmış. O zamanlar kıtalar arasında yürünebiliyormuş. Yani aslında tüm dünya haribolara aitmiş ve ismide Harilotmuş(Camelot gibi).
Harilot'u Kırmızı Kral Haribo yönetiyormuş ,Kraliçe ise Turuncu Hariboymuş.Kral ve Kraliçe sadece uyumlu oldukları için evlenmişler. Kırmızı Kral Haribo Kraliçenin tadını hiç beğenmiyormuş. Bu yüzden turuncu ve portakal olan her şeyden nefret etmeye başlamış.
Birgün Kral ve Hizmetkarları olan Sarı Haribolar meyve suyu avına çıkmışlar. Uzun bir süre komşu kıtada av yaptıktan sonra Elmalık adında bir yerde çadır kurmuşlar ve dinlenmeye karar vermişler. Kralın o gece pek uykusu gelmemiş ve dolaşmaya karar vermiş. Elma tarların yaklaşınca delice yırtılan ambalaj paket  sesleri duymuş ve koşa koşa sesin geldiği yere gitmiş. Bir de ne görsün ağaçlardan fışkıran elma suları,yere düşen elmalar toprak yerine jelatin zeminler ve ağaçlarada salanan Yeşil Striptizci Haribolar. Herkes tüm Yeşil Striptizci Hariboların yenildiği düşünürmüş.Çünkü onlar evrendeki en lezzetli olanlarmış . O akşam Kral avladığı tüm meyvesularını Yeşil striptizci haribolar için harcamış ve hepsiyle zaman geçirdiken sonra hepsine aşık olmuş. Eve tüm striptizci yeşil hariboları götüremeyeceği için son kullanma tarihi en uzun olanları seçmiş. Sarı hizmetkar haribolar ile anlaşarak  yeşiller için ayrı bir şato açmış . Eve döndükten sonra kral hemen hemen her hafta komşu asileri ziyaret etme bahanesi ile şatoya gidiyormuş . 
  
Devam edecek.....
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder